Orły Nauki wręczone!

Orły Nauki wręczone!

statuetka nagrody Orły Nauki
statuetka nagrody Orły Nauki

Już po raz piąty wręczono statuetki Orłów Nauki! Uhonorowano studentów za wybitne osiągnięcia naukowe, pasję i zaangażowanie.

18 grudnia 2025 r. już po raz piąty wręczono statuetki Orłów Nauki. Gala konkursu jest organizowana przez Studenckie Towarzystwo Naukowe Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Wydarzenie honorowym patronatem objął Magnificencja Rektor – prof. Wojciech Załuska. 

W przebiegu konkursowym oceniano działalność naukową, tj. publikacje w renomowanych czasopismach, prezentacje prac na ogólnopolskich i zagranicznych konferencjach, a także czynny udział w projektach badawczych. W tym roku laureatami konkursu zostali:

  • lek. Anna Rudzińska
  • Aleksandra Osińska
  • Agata Zarajczyk
  • Julia Piekarz
  • Natalia Picheta
  • Kamil Górecki
  • Mateusz Trubalski

Dziękujemy laureatom za godną reprezentację. Jest nam niezmiernie miło, ale przede wszystkim jesteśmy dumni, że źródło waszej pracy bije w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, a uczelnia może poszczycić się tak zdolnymi studentami!

 

Na naszej uczelni działa ponad 140 studenckich kół naukowych. Podczas gali nagrodzono także opiekunów i członków tych kół, które wykazały się największym zaangażowaniem i aktywnością – najbardziej zasłużone koła naukowe Uniwersytetu Medycznego w Lublinie to: 

1. Studenckie Koło Naukowe przy Katedrze i Zakładzie Medycyny Sądowej
Opiekun koła – dr hab. n. med. i n. o zdr. Jacek Baj, prof. UM
Wyróżnieni członkowie: Alicja Forma, Michał Czerski, Maciej Sadurski

2. Studenckie Koło Naukowe przy Klinice Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej II Katedry Pediatrii
Opiekun koła – dr hab. n. med. Joanna Zawitkowska, prof. UM, oraz dr n. med. Małgorzata Mitura-Lesiuk, prof. UM 
Wyróżnieni członkowie: Zuzanna Skiba, Aleksander Siwek, Paweł Baranowski, Kacper Wrzosek

3. Studenckie Koło Naukowe przy Zakładzie Radiologii Zabiegowej i Neuroradiologii
Opiekun koła – prof. dr hab. n. med. Anna Drelich-Zbroja oraz dr n. med. Maryla Kuczyńska
Wyróżnieni członkowie: Agata Zarajczyk, Natalia Fidut, Jakub Kot, Ewa Brogowska

4. Interdyscyplinarne Koło Medycyny Sportowej przy Zakładzie Medycyny Sportowej Katedry Fizjoterapii Klinicznej
Opiekun koła – dr hab. n. o zdr. Piotr Gawda
Wyróżnieni członkowie: Nikola Kurtok, Izabela Dąbkowska, Kacper Bogusz, Michał Michalik

5. Studenckie Koło Naukowe przy II Klinice Psychiatrii i Rehabilitacji Psychiatrycznej
Opiekun koła – dr n. med. Ewelina Soroka, prof. UM, oraz dr n. med. Ewa Krzewicka-Romaniuk
Wyróżnieni członkowie: Natalia Szczepanik, Natalia Siwak, Amelia Michaluk, Paulina Należna

6. Studenckie Koło Naukowe przy Zakładzie Genetyki Klinicznej
Opiekun koła – dr hab. n. med. Paulina Gil-Kulik
Wyróżnieni członkowie: Wiktor Babiuch, Wiktoria Szymczak, Marta Druszcz, Karolina Klusek

7. Studenckie Koło Naukowe przy Zakładzie Anatomii Prawidłowej, Klinicznej i Obrazowej
Opiekun koła – dr hab. n. med. i n. o zdr. Jacek Baj, prof. UM
Wyróżnieni członkowie: Serhii Homzar, Mateusz Wunderlich, Kacper Kraśnik, Wiktoria Gwarda

8. Studenckie Koło Naukowe przy Samodzielnej Pracowni Ginekologii Małoinwazyjnej i Endokrynologii Ginekologicznej
Opiekun koła – prof. dr hab. n. med. Grzegorz Polak
Wyróżnieni członkowie: Julia Niedziółka, Magdalena Popławska, Karolina Przeniosło

9. Studenckie Koło Naukowe przy I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji
Opiekun koła – prof. dr hab. n. med. Hanna Karakuła-Juchnowicz oraz dr n. med. Michał Próchnicki
Wyróżnieni członkowie: Magdalena Mortka, Maja Kopyto, Maksymilian Seweryn, Natalia Biedroń

10. Studenckie Koło Naukowe przy Zakładzie Radiologii Dziecięcej
Opiekun koła – prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Magdalenę Woźniak
Wyróżnieni członkowie: Aleksandra Osińska, Agata Dusza, Magdalena Zwierzchowska, Claudia Sieńko

 

W tym roku, po raz pierwszy, przeprowadzono także wśród studentów naszej Uczelni głosowanie, w którym mogli oni wskazać wyróżniające się studenckie koło naukowe na każdym wydziale – oto wyniki głosowania:

1. na Wydziale Lekarskim zwyciężyło Studenckie Koło Naukowe przy I Katedrze i Klinice Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii
Opiekun koła – dr n. med. Krzysztof Kułak

2. na Wydziale Lekarsko-Dentystycznym wyróżniono Studenckie Koło Naukowe przy Klinice Chirurgi Szczękowo-Twarzowej UM Lublin SPSK1
Opiekun koła – dr. n. med Anna Gawęda

3. na Wydziale Farmaceutycznym wyróżniono Studenckie Koło Naukowe mikroGRAM przy Katedrze i Zakładzie Mikrobiologii Farmaceutycznej
Opiekun koła – dr n. farm. inż. Sylwia Andrzejczuk oraz dr n. farm. Martyna Kasela

4. na Wydziale Nauk Medycznych wyróżniono Studenckie Koło Naukowe przy Zakładzie Anatomii Prawidłowej, Klinicznej i Obrazowej
Opiekun koła – dr hab. n. med. i n. o zdr. Jacek Baj, prof. UM

5. na Wydziale Nauk o Zdrowiu wyróżniono Studenckie Koło Naukowe "Pasjonatów Sztuki Położniczej" przy Zakładzie Pielęgniarstwa Położniczo-Ginekologicznego
Opiekun koła – dr hab. n. o zdr. Anna Pilewska-Kozak oraz dr n. med. Katarzyna Kanadys

 

Wszystkim laureatom, nagrodzonym i wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje!


WYDARZYŁO SIĘ

Wydarzyło się

Centrum Symulacji Medycznej z prestiżową akredytacją ASPIRE

Uniwersytet Medyczny w Lublinie pierwszą uczelnią w Polsce z prestiżową akredytacją ASPIRE w obszarze symulacji medycznej!

2026-06-24 13:39:33

Uniwersytet Medyczny w Lublinie dołączył do grona światowych liderów edukacji medycznej. Z dumą informujemy, że nasza uczelnia jako pierwsza w Polsce uzyskała prestiżową akredytację ASPIRE to Excellence w kategorii Healthcare Simulation (Simulation Award), przyznawaną przez AMEE – The International Association for Health Professions Education instytucjom wyróżniającym się najwyższą jakością kształcenia opartego na symulacji medycznej.

Uniwersytet Medyczny w Lublinie ponownie najlepszą uczelnią w regionie

Uniwersytet Medyczny w Lublinie ponownie najlepszą uczelnią w regionie!

2026-06-23 08:10:16

Uniwersytet Medyczny w Lublinie po raz kolejny został najwyżej sklasyfikowaną uczelnią województwa lubelskiego w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2026. Nasz Uniwersytet zajął 22. miejsce w klasyfikacji ogólnej, uzyskując wskaźnik rankingowy (WSK) na poziomie 67,9 punktu.

budynek rektoratu

Rekrutacja 2026 na UMLUB. „Zainteresowanie od lat jest duże”

2026-06-11 10:50:57

1 czerwca rozpoczęła się rekrutacja na studia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie na rok akademicki 2026/2027. W ofercie naszej Alma Mater znalazło się 17 kierunków studiów, w tym studia stacjonarne i niestacjonarne. O tym, które z nich w ostatnich latach cieszą się największą popularnością, jakie jest zainteresowanie studiami na UMLUB wśród studentów zagranicznych oraz jakie pytania najczęściej zadają kandydaci, porozmawialiśmy…

Ambasadorzy UMLUB

Jak wygląda UMLUB oczami studentów? Podsumowanie „Programu Ambasador”

2026-06-26 11:54:12

W czwartek (25.06) odbyło się uroczyste spotkanie z ambasadorami Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Ze studentami uczestniczącymi w programie rozmawiali: Prorektor ds. Nauki prof. dr. hab. n. med. Jarogniew Łuszczki, Rzecznik Prasowy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie Piotr Lewandowski oraz Koordynatorka „Programu Ambasador UMLUB” Karolina Bojarczuk.

trzy doktorantki UMLUB

Doktoraty wdrożeniowe na UMLUB w programie „Nauka” w TVP3 Lublin

2026-06-25 09:55:58

W najnowszym odcinku programu „Nauka” emitowanym na antenie TVP3 Lublin przybliżone zostały projekty naukowe realizowane w ramach doktoratów wdrożeniowych przez trzy młode badaczki ze Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W materiale znalazło się również zaproszenie na XXII Lubelski Festiwal Nauki.