W dniach 11-12 czerwca 2026 r. w Kazimierzu Dolnym odbyły się XXXI Lubelskie Warsztaty Biofizyczne, organizowane corocznie przez Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Biofizycznego.
Zarząd Oddziału tworzą pracownice Zakładu Biofizyki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie: dr hab. Justyna Widomska, prof. UM, dr Małgorzata Gospodarek, dr Agnieszka Szczęsna oraz dr Agata Czwalik.
W wydarzeniu uczestniczyli naukowcy reprezentujący wiele czołowych ośrodków akademickich w Polsce, w tym Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Wrocławski oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Podczas spotkania prezentowano wyniki najnowszych badań, obejmujących szerokie spektrum zagadnień z zakresu biofizyki.
Warsztaty stanowiły istotne forum naukowe sprzyjające wymianie doświadczeń, prezentacji wyników badań oraz dyskusji nad aktualnymi trendami i osiągnięciami w dziedzinie biofizyki, ze szczególnym uwzględnieniem jej zastosowań w naukach medycznych i biomedycznych.
Spotkanie umożliwiło również nawiązanie i umocnienie współpracy pomiędzy ośrodkami naukowymi, co stanowi ważny element rozwoju badań interdyscyplinarnych.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Władzom Uczelni za wsparcie finansowe, które umożliwiło realizację tego wydarzenia.