Prof. Kamil Torres wiceprzewodniczącym Polskiej Komisji Akredytacyjnej

Prof. Kamil Torres wiceprzewodniczącym Polskiej Komisji Akredytacyjnej

prorektor Kamil Torres pozuje do zdjęcia biznesowego
prorektor Kamil Torres pozuje do zdjęcia biznesowego

Uniwersytet Medyczny w Lublinie z dumą informuje, że prof. dr hab. n. med. Kamil Torres, Prorektor ds. Kształcenia i Dydaktyki, został powołany na stanowisko Wiceprzewodniczącego Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA) na kadencję 2024–2027.

Decyzja ta stanowi wyraz uznania dla wieloletniego zaangażowania prof. Torres w rozwój jakości kształcenia w Polsce. Profesor odegrał kluczową rolę w procesie, który doprowadził do uzyskania przez PKA uznania World Federation for Medical Education (WFME) – organizacji wyznaczającej światowe standardy kształcenia medycznego.
To historyczne osiągnięcie otwiera nowe możliwości dla polskich uczelni medycznych oraz ich absolwentów, wzmacniając międzynarodową pozycję polskiej edukacji medycznej.
Funkcja wiceprzewodniczącego PKA ma charakter społeczny i pełniona jest pro bono, co jeszcze bardziej podkreśla oddanie i misję prof. Kamila Torresa w służbie rozwojowi szkolnictwa wyższego.


Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, prof. dr hab. n. med. Wojciech Załuska, podkreślił, że to wyjątkowe wyróżnienie jest dowodem uznania dla kompetencji, profesjonalizmu i prestiżu kadry akademickiej UMLub.


AKTUALNOŚCI

Aktualności

Wystawy „MEDpedii” Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

2025-10-24 10:43:06

czytaj więcej...

Powołanie dziekana WNoZ na funkcję przewodniczącego KRASzPiP

2025-10-24 10:10:21

czytaj więcej...

20 lat kształcenia na kierunku fizjoterapia – jubileuszowa uroczystość w Collegium Maximum

2025-10-24 09:54:05

czytaj więcej...

Prof. Kazimierz Głowniak uhonorowany tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

2025-10-24 09:07:09

czytaj więcej...

Wizyta prof. Salema Chouaiba z Gulf Medical University w UMLub

2025-10-24 07:07:57

czytaj więcej...