Polsko-Francuska Nagroda Naukowa im. Marii Skłodowskiej-Curie i Pierre’a Curie

Polsko-Francuska Nagroda Naukowa im. Marii Skłodowskiej-Curie i Pierre’a Curie

obraz domyślny / default image
obraz domyślny / default image

Uprzejmie informujemy o możliwości udziału w czwartej edycji konkursu o Polsko-Francuską Nagrodę Naukową im. Marii Skłodowskiej-Curie i Pierre’a Curie. 

 

Celem nagrody jest podkreślenie korzyści płynących z polsko-francuskiej współpracy naukowej. Nagroda zostanie przyznana już po raz czwarty parze współpracujących ze sobą naukowców z Polski i Francji. Wyróżnienie jest dowodem uznania ich wspólnych osiągnięć, które przyczyniają się do umocnienia współpracy naukowej między obu krajami.

Laureaci otrzymają po 15 tys. euro, w tym 5 tys. euro jako nagrodę indywidualną i 10 tys. euro w postaci subsydium na kontynuowanie współpracy naukowej. 

Kandydatów może nominować każdy czynny przedstawiciel polskiego i francuskiego środowiska naukowego. Nominacje mogą dotyczyć badaczy i badaczek reprezentujących wszystkie dziedziny nauki.

 

Zgłoszenia można przesyłać do 15 stycznia 2026 r. 

 

Więcej szczegółów znajduje się na stronie programu:

https://fnp.org.pl/component/fnp_programs/program/polsko-francuska-nagroda-naukowa

 


WKRÓTCE NA UMLUB

Wkrótce na UMLub

TRAUMA DAYS vol. 2: nowoczesne techniki w chirurgii urazowo-ortopedycznej

2026-06-16 08:17:22

Trauma Days vol. 2 to bezpłatne szkolenie edukacyjno-praktyczne dla lekarzy w trakcie specjalizacji oraz młodych specjalistów, którzy chcą rozwijać realne umiejętności zabiegowe w chirurgii urazowo-ortopedycznej. Wydarzenie łączy krótkie wykłady z intensywną częścią praktyczną w prosektorium – pracą na preparatach anatomicznych…

Rozpoczęła się rekrutacja na studia w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie na rok akademicki 2026/2027

2026-06-02 08:12:53

Uniwersytet Medyczny w Lublinie rozpoczął rekrutację na pierwszy rok studiów na rok akademicki 2026/2027. To doskonała okazja dla wszystkich kandydatów i kandydatek, którzy swoją przyszłość zawodową wiążą z naukami medycznymi, ochroną zdrowia oraz zawodami medycznymi.

Aktualizacja harmonogramu konkursu „Mini-granty studenckie 2026”

2026-06-26 09:14:33

Szanowni Państwo, informujemy o aktualizacji harmonogramu konkursu „Mini-granty studenckie 2026”. 

Trwają przygotowania do XXII Lubelskiego Festiwalu Nauki

2026-06-24 11:24:41

W dniach 19–25 września 2026 roku odbędzie się XXII edycja Lubelskiego Festiwalu Nauki – jednego z największych wydarzeń popularyzujących naukę w Polsce. Tegorocznemu Festiwalowi towarzyszy hasło „Ciekawość vis vitalis nauki”. 

Ankieta oceny praktyk dla studentów

2026-06-23 12:29:41

Drodzy Studenci,

Wasza opinia ma realne znaczenie! Zachęcamy do wypełnienia ankiety oceny praktyk, która pozwala nam doskonalić program kształcenia oraz lepiej dopasować praktyki do Waszych potrzeb i oczekiwań.