Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

18.09.2019

50-lecie Akademickiego Kształcenia Pielęgniarek w Polsce

Absolwentki Uczelni podczas Jubileuszu 50-lecia Akademickiego Kształcenia Pielęgniarek w Polsce Jubileusz 50-lecia Akademickiego Kształcenia Pielęgniarek w Polsce

W dniach 12-14 września w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Osiągnięcia naukowe pielęgniarstwa polskiego w kontekście wyzwań procesu globalizacji jutra”. Konferencja towarzyszyła obchodom Jubileuszu 50-lecia Akademickiego Kształcenia Pielęgniarek w Polsce.

 

W obchodach Jubileuszu wzięło udział ponad 450 uczestników ze wszystkich ośrodków akademickich kształcących pielęgniarki w Polsce, dziekani wydziałów nauk o zdrowiu z Polski oraz blisko 40 akademików ze świata (USA, Wielka Brytania, Irlandia, Finlandia, Hiszpania, Słowenia, Serbia, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czechy). Wydarzenie uświetnili swoją obecnością włodarze miasta Lublina, senatorowie, władze Uniwersytetu, pierwsze absolwentki Wydziału Pielęgniarstwa, absolwenci i studenci.

 

W programie Konferencji znalazło się blisko 190 prezentacji, w tym wykłady, które wygłosili zaproszeni eksperci pielęgniarstwa reprezentujący ośrodki akademickie z Polski i ze świata, oraz krótkie doniesienia z badań w postaci prezentacji posterowych. Podczas konferencji odbyła się również dyskusja panelowa nt. Strategii działań w celu umiędzynarodowienia wyników badań naukowych pielęgniarek. W ofercie konferencji znalazło się ponadto osiem specjalistycznych warsztatów edukacyjnych, zarówno dla pielęgniarek pracujących z pacjentem, dla pielęgniarek zaangażowanych w proces edukacji zawodowej, jak i tych podejmujących prace badawcze.

 

 

Galeria zdjęć

 

 

 

Film

 

Uczelnia

Kalendarz

Czerwiec 2020